SZKOLENIA ZAMKNIĘTE

DORADZTWO

Zajrzyj na naszego bloga!

NEWSLETTER

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje na temat naszej oferty szkoleniowej?

Wpisz poniżej swój adres e-mail.

KALENDARZ SZKOLEŃ

»

01/2018

Nd Pn Wt Śr Czw Pt So
123456
789101213
1415161720
2122232427
2831
 

Polityka Cookies

(22) 845 52 53

szkolenia@jgt.pl

START
O FIRMIE
KLIENCI
REFERENCJE
GALERIE
KONTAKT
Strona główna  » Szkolenia  »   Gospodarka odpadami w 2018 roku na ...
Gospodarka odpadami w 2018 roku na podstawie prawa Unii Europejskiej oraz prawa krajowego.
Miejsce: Warszawa
Termin: 30-31.01.2018, wtorek - środa, 10.00 - 16.00 i 09.00 - 15.00

Masz pytania odnośne tego szkolenia? Skontaktuj się z nami:
22 / 845 52 53, agnieszka.skomorucha@jgt.pl

Szkolenie skierowane jest do wszystkich osób mających styczność w ramach wykonywanych obowiązków służbowych z problematyką odpadów, m.in. do osób:

  • sporządzających dokumentacje techniczne,
  • wykonujących zadania organów administracji publicznej,
  • stosujących prawo w praktyce.

Szkolenie obejmuje swym zakresem omówienie:

  1. Prawa Unii Europejskiej, w szczególności dyrektywy o odpadach, rozporządzeń w sprawie utraty statusu odpadów, unijnego rozporządzenia w sprawie katalogu odpadów, rozporządzenia w sprawie właściwości niebezpiecznych odpadów, rozporządzenia w sprawie klasyfikacji substancji, projektu zmieniającego dyrektywę o odpadach;

  2. Prawa krajowego, w szczególności ustawy o odpadach, ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku wraz ze zmianami obowiązującymi od 2018 r. w szczególności dokumentami stosowanymi w trakcie transportu odpadów, ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, nowej ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym oraz znaczącej ilości obowiązujących i projektowanych aktów wykonawczych do ustawy o odpadach, a także obowiązujących orzeczeń organów odwoławczych, WSA oraz NSA.

Na zajęciach trener przedstawi i omówi najistotniejsze zagadnienia z punktu widzenia praktycznego stosowania prawa począwszy od kwestii podstawowych, takich jak terminologia stosowana w gospodarowaniu odpadami, poprzez stosowanie prawa w praktyce, praktycznych sposobów wykonywania prawa w zakresie prowadzenia ewidencji odpadów i sprawozdawczości do zagadnień skierowanych do profesjonalistów, takich jak metody i oceny spełniania warunków ustawowych, niuanse w trakcie kontroli, orzecznictwo sądów w praktyce.

Omawianie zagadnień będzie prowadzone ze wsparciem interpretacji Ministerstwa Środowiska, orzeczeniami sądów, obowiązujących dokumentów technicznych. Uczestnicy szkolenia mają możliwość bieżącej konsultacji problemów, z którymi zetknęli się lub mają trudności w ich rozwiązaniu w wykonywanej pracy.