Tryby negocjacyjne w zamówieniach publicznych. Przygotowanie postępowania, realizacja i ocena – szkolenie z audytorem
SZKOLENIE ONLINE LUB STACJONARNE
Na szkoleniu z trybów negocjacyjnych w zp omawiamy m.in. zagadnienia: tryby negocjacyjne w zamówieniach publicznych, nowe trendy w Pzp, procedura krajowa, procedura unijna, negocjacje w zamówieniach publicznych, kontrola udzielania zamówień publicznych, dobre praktyki w Pzp.
Szkolenie realizowane na zamówienie. W przypadku zainteresowania, prosimy o kontakt. Program szkolenia, forma, miejsce, termin - zostaną dostosowane do potrzeb odbiorcy.
Opis szkolenia
Tryby negocjacyjne stwarzają nowe możliwości dla uczestników procesu udzielania zamówień publicznych – zarówno dla Zamawiających, jak i Wykonawców. Warto w swojej codziennej pracy wykorzystywać ich potencjał. Uczestnicy w praktyczny sposób poznają problematykę trybów negocjacyjnych i związane z nimi czynności wynikające z nowej ustawy Prawo zamówień publicznych. Dokonają także samooceny przygotowania trybów negocjacyjnych za pomocą narzędzia audytorskiego, które zostanie zaprezentowane do wykorzystania.
Cele szkolenia:
- przedstawienie uczestnikom w sposób przejrzysty i systematyczny regulacji związanych z trybami negocjacyjnymi,
- wyposażenie uczestników w wiedzę, jak poprawnie – w związku z wszystkimi zmianami – Zamawiający i Wykonawcy mają postępować podczas przygotowania i realizacji umowy o udzielenie zamówienia publicznego,
- przekazanie praktycznych wskazówek, istotnych zarówno dla Zamawiających, jak i Wykonawców, które nie zawsze wynikają wprost z treści przepisów PZP.
Korzyści dla uczestników szkolenia:
- dla Zamawiających: bezpieczne i efektywne udzielanie zamówień publicznych w trybach negocjacyjnych,
- dla Wykonawców: optymalizacja efektów procedowania w celu uzyskania zamówienia,
- dla Zamawiających i Wykonawców: ułatwienie realizacji codziennych zadań zawodowych dzięki praktycznym wskazówkom, nie wynikającym wprost z przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych.
Grupa docelowa:
- pracownicy wydziałów/referatów zamówień publicznych w JSFP oraz innych jednostkach zobligowanych do stosowania Prawa zamówień publicznych,
- osoby zarządzające systemem udzielania zamówień publicznych,
- osoby zajmujące się kontrolą i audytem zamówień publicznych,
- osoby procedujące i decydujące w postępowaniu od strony Wykonawcy,
- wszystkie osoby pragnące zdobyć wiedzę na temat zamówień publicznych.
Metody prowadzenia zajęć:
wykład, dyskusje moderowane, warsztaty tematyczne – ocena umowy, case study i inne ćwiczenia
Trener, wykorzystując swój warsztat audytorski, przygotował także Kwestionariusz do oceny przygotowania trybów negocjacyjnych, który pomoże ocenić poprawność przygotowania trybów negocjacyjnych.
Szkolenia realizujemy w formie online, hybrydowej lub stacjonarnej. Niezależnie od formy realizacji - zajęcia odbywają się w sposób interaktywny, z możliwością zadawania pytań, wyjaśnienia wątpliwości, prowadzenia dyskusji i omówienia z trenerem przykładów z własnej praktyki. Nie nagrywamy szkoleń. Pomagamy w kwestiach technicznych.
Program
- Nowe trendy w Prawie zamówień publicznych odnoszące się trybów negocjacyjnych – rekomendacje audytora specjalizującego się w PZP
- Przygotowanie trybów negocjacyjnych
- Techniczne i organizacyjne aspekty trybów negocjacyjnych
- Kwestionariusz samooceny przygotowania trybów negocjacyjnych – praktyczne narzędzie audytorskie
- Tryby negocjacyjne w procedurze tzw. krajowej
- Tryby negocjacyjne w procedurze tzw. unijnej
- Negocjacje w zamówieniach nieobjętych reżimem PZP – rekomendacje
- Analiza wyników kontroli
- Case study
- Analiza wybranych przesłanek wyboru trybów negocjacyjnych
- negocjacje z ogłoszeniem i dialog konkurencyjny
- negocjacji bez ogłoszenia
- tryb z wolnej ręki
- Analiza wyników kontroli
- Dobre praktyki – rekomendacje
- Ćwiczenia
- Enumeratywne podsumowanie treści – poprzez ćwiczenie podsumowujące
- Odpowiedzi na pytania zgłaszane przez uczestników
Wykładowca
Certyfikowany audytor wewnętrzny, ekspertka z ponad 20-letnim doświadczeniem w zamówieniach publicznych, kontroli i audycie.
Wiedzę i praktyczne umiejętności zdobywała w pracy na każdym etapie procesu zamówieniowego – od roli doradcy Zamawiających i Wykonawców, przez niezależnego audytora, aż po arbitra z listy Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, gdzie rozstrzygała spory odwoławcze.
- Od dwóch dekad aktywnie działa w OSKZP – ogólnopolskim stowarzyszeniu zrzeszającym ekspertów zamówień publicznych.
- Współtworzyła programy studiów podyplomowych. Prowadzi zajęcia w wiodących ośrodkach akademickich, dzieląc się doświadczeniem zdobytym w pracy z administracją publiczną, kulturą, ochroną zdrowia i sektorem obronnym.
- Specjalizuje się w optymalizacji procesów zamówień publicznych, identyfikacji i minimalizacji ryzyk na każdym etapie postępowania, a także w skutecznym wdrażaniu zamówień współfinansowanych ze środków unijnych.
- Prelegentka prestiżowych konferencji krajowych i międzynarodowych, znana z umiejętności przekładania złożonych regulacji na proste i praktyczne rozwiązania, które angażują uczestników i pozwalają im natychmiast wdrożyć zdobytą wiedzę w codziennej pracy.
Jej warsztaty wyróżnia praktyczne podejście, interaktywna formuła oraz bogaty zestaw narzędzi, w tym wzory dokumentów, checklisty i symulacje realnych przypadków.