Zapraszamy na szkolenia dla administracji publicznej, podczas których doświadczona kadra trenerska omawia przepisy aktualne na 2026 rok. Zwracamy także uwagę na planowane zmiany w prawie i nowelizacje. Realizujemy również szkolenia miękkie dla urzędów. Szkolenia...
Zapraszamy na szkolenia dla administracji publicznej, podczas których doświadczona kadra trenerska omawia przepisy aktualne na 2026 rok. Zwracamy także uwagę na planowane zmiany w prawie i nowelizacje. Realizujemy również szkolenia miękkie dla urzędów. Szkolenia i kursy dla urzędników przygotowują do profesjonalnego wykonywania obowiązków zawodowych.
Szkolenia przygotowaliśmy z myślą o osobach zatrudnionych w różnych obszarach sektora publicznego, w tym:
Programy są dopasowane zarówno do osób, które dopiero rozpoczynają pracę w administracji, jak i do doświadczonych praktyków, którzy chcą aktualizować swoją wiedzę i rozwijać umiejętności operacyjne.
Oferujemy m.in.:
Szkolenia dla urzędników w J.G.Training cieszą się bardzo dobrymi opiniami uczestników, potwierdzonymi ankietami satysfakcji. Oto kilka opinii, które pokazują, za co uczestnicy cenią szkolenia w J.G.Training.
Najlepsze szkolenie, w jakim brałem udział, a także najlepszy wykładowca.
Ogromna praktyczna wiedza prowadzącego.
Sposób przekazywanych informacji — klarownie, językiem zrozumiałym, bez niepotrzebnych przerw. Gratuluję talentu oratorskiego.
Odniesienie przekazywanej wiedzy do rzeczywistych sytuacji.
Rzetelne przygotowanie prowadzącego szkolenie, duża wiedza, przyjazna atmosfera.
Przygotowanie i zaangażowanie wykładowcy, ciekawy i przystępny sposób przekazywania wiedzy.
Konkretne i przejrzyste komunikaty, prowadząca doceniała pracę grupy, po szkoleniu czuję motywację do samorozwoju.
Obecnie dużą popularnością cieszą się szkolenia online dla administracji publicznej. Stanowi o tym przede wszystkim wygoda i bezpieczeństwo szkoleń przez Internet.
Realizujemy także szkolenia hybrydowe, podczas których część osób uczestniczy w kursach i szkoleniach na żywo, w sali szkoleniowej w Warszawie. Pozostali uczestnicy łączą się przez internet. Jedni i drudzy kursanci mają zapewniony taki sam poziom wiedzy, otrzymują materiały szkoleniowe i certyfikaty. Mogą także zadawać pytania trenerowi w czasie rzeczywistym oraz brać udział w dyskusji i innymi uczestnikami.
Szkolenia otwarte odbywają się w Warszawie. Szkolenia zamknięte dla urzędników administracji publicznej realizujemy na terenie całego kraju, zgodnie z życzeniem klienta. Szkolenia i kursy zamknięte możemy zorganizować również w formule szkoleń online.
Szkolenia dla urzędów realizowane są przez trenerów z doświadczeniem w administracji publicznej i obszarze prawnym. Uczestnicy otrzymują komplet materiałów szkoleniowych oraz certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu. Zajęcia łączą:
Administracja publiczna działa w środowisku zmian prawnych, intensywnej kontroli i rosnących oczekiwań społecznych. Dlatego szkolenia dla urzędów projektujemy tak, aby dostarczać praktycznych narzędzi, które pozwalają pracownikom jednostek samorządowych i rządowych skutecznie wykonywać zadania publiczne, poruszać się w otoczeniu prawnym i proceduralnym oraz profesjonalnie zarządzać procesami administracyjnymi.
Oferta łączy wiedzę prawną z realnymi umiejętnościami operacyjnymi — prowadzona przez praktyków i trenerów z doświadczeniem w administracji, dzięki czemu uczestnicy zdobywają konkretne kompetencje gotowe do zastosowania w codziennej pracy urzędu.
Proponujemy szkolenia dla urzędów pracy, urzędów gminy, urzędów marszałkowskich i wszystkich innych instytucji publicznych w Polsce. Obejmują one szeroki zakres tematyczny, zarówno w obszarze prawnym, jak i kompetencji miękkich.
Szkolenia dla urzędników obejmują tematy związane z aktualnymi przepisami. Uwzględniają aktualny stan prawny i wszelkie zmiany i nowelizacje. Pomagają w spokoju i zgodnie z prawem realizować obowiązki zawodowe.
Obejmują zagadnienia takie, jak:
Ważnym tematem dla pracowników urzędów jest kwestia kontroli zarządczej. Szkolenia z tego zakresu prowadzimy na dwóch poziomach zaawansowania:
Jeśli nie są Państwo pewni, który poziom zaawansowania wybrać, poniższe pytania będą w tym pomocne. W przypadku twierdzących odpowiedzi na co najmniej 6 pytań – szkolenie na poziomie zaawansowanym będzie odpowiednim wyborem. W przeciwnym razie rekomendujemy w pierwszej kolejności udział w szkoleniu wprowadzającym.
Niżej przedstawione pojęcia są mi znane, potrafię wyjaśnić ich znaczenie:
Metoda procesów i podział procesów w organizacji – ZNAM / NIE ZNAM
Drzewo problemów i drzewo celów – ZNAM / NIE ZNAM
Psychologiczne aspekty wyznaczania celów – ZNAM / NIE ZNAM
Pojęcie „ryzyko inherentne” – ZNAM / NIE ZNAM
Strategiczna Karta Wyników – ZNAM / NIE ZNAM
Projektowanie mierników produktu, rezultatu i oddziaływania – ZNAM / NIE ZNAM
Metodyka opisywania ryzyka – „Analiza muchy” (ang. Bow-Tie) – ZNAM / NIE ZNAM
Zasady projektowania badań jakościowych w kontekście upodobań oraz motywacji respondentów – ZNAM / NIE ZNAM
Ryzyko rezydualne – ZNAM / NIE ZNAM
Co to są kontrole detekcyjne (wykrywające) – ZNAM / NIE ZNAM
Co to są kontrole prewencyjne – ZNAM / NIE ZNAM
W pracy osób na stanowiskach urzędniczych bardzo ważne są też kompetencje miękkie. To one pomagają realizować obowiązki zawodowe w sposób efektywny i bez stresu. Są także wsparciem w budowaniu relacji i obsłudze klientów urzędu.
Ważnym szkoleniem jest temat, który dotyczy prostego języka w komunikacji formalnej. Wybierają gon pracownicy wszystkich rodzajów urzędów, którym zależy na eliminacji błędów w dokumentach i szablonach oraz usprawnieniu komunikacji na linii urząd/firma – klient.
Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą szkoleń z rozwoju osobistego.
Szczególnym zainteresowaniem uczestników cieszy się szkolenie na temat AI w urzędzie.
W pracy urzędu narzędzia sztucznej inteligencji można wykorzystać m.in. do:
Podczas szkolenia przekażemy wiedzę teoretyczną, a także popracujemy nad rozwinięciem praktycznych umiejętności wykorzystania narzędzi AI w codziennych zadaniach pracowników administracji publicznej.
Uczestnicy dowiedzą się i przećwiczą, już w czasie szkolenia, jak można automatyzować wybrane procesy biurowe, usprawniać komunikację, zwiększać efektywność działań administracyjnych, oszczędzając przy tym czas i zasoby.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą. Aktualne terminy szkoleń znajdują się poniżej. Jeśli potrzebują Państwo pomocy w wyborze szkolenia lub mają Państwo inne pytania dotyczące oferty – zapraszamy do kontaktu z nami, jesteśmy do Państwa dyspozycji w każdej sprawie związanej z organizacją lub zakresem merytorycznym szkolenia.
PYTANIA OGÓLNE
Czy uczestnicy szkoleń dla pracowników administracji otrzymują certyfikaty?
Tak. Po zakończeniu każdego szkolenia przesyłamy imienny certyfikat drogą mailową.
Co to znaczy, że szkolenie odbywa się w formie hybrydowej?
Szkolenie hybrydowe to szkolenie, w którym biorą udział zarówno uczestnicy stacjonarni, obecni na sali szkoleniowej, jak również uczestnicy online. Jedni i drudzy mają możliwość zadawania pytań trenerowi, uczestniczą w dyskusji, otrzymują materiały i certyfikaty.
Gdzie odbywają się stacjonarne szkolenia dla urzędów?
Otwarte szkolenia stacjonarne odbywają się w centrum konferencyjnym w Centrum Warszawy. Dokładną lokalizację przesyłamy mailem na 4 dni robocze przed realizacją szkolenia. Szkolenia zamknięte organizujemy w całej Polsce - w miejscu wskazanym przez klienta lub zaproponowanym przez nas.
Czy można zadawać pytania wykładowcy po szkoleniu?
Cena szkolenia nie obejmuje konsultacji poszkoleniowych. Zachęcamy do zadawania pytań w trakcie szkolenia. Po jego zakończeniu możemy przekazać pytanie wykładowcy, jednak nie gwarantujemy uzyskania odpowiedzi.
Ile osób będzie uczestniczyło w szkoleniu?
Grupy szkoleniowe liczą najczęściej od kilku do kilkunastu uczestników.
Czy podczas szkolenia trener omówi moje przykłady?
Przed szkoleniem uczestnicy wypełniają ankietę potrzeb. Następnie przesyłamy ją trenerowi, który stara się dostosować przekaz, przykłady i sposób prowadzenia do poziomu i potrzeb uczestników. Nie jesteśmy jednak w stanie zagwarantować omówienia każdego przykładu i problemu zgłoszonego przez uczestników - choć bardzo często się to udaje.
SZKOLENIA DLA ADMINISTRACJI ONLINE
Czy szkolenia dla urzędów online są filmami do odtworzenia, czy spotkaniem na żywo?
Nasze szkolenia online to spotkania na żywo, podczas których można zadawać pytania trenerowi, brać udział w ćwiczeniach i rozmawiać z innymi uczestnikami.
Czy podczas szkolenia online można zadawać trenerowi pytania?
Podczas każdego szkolenia jest możliwość zadawania pytań trenerowi. Uczestnicy online mogą zabierać głos lub pisać pytania na czacie.
Czy cena szkolenia online różni się od ceny szkolenia stacjonarnego?
Tak, ceny dla poszczególnych form są wskazane na podstronie szkolenia.
Kiedy uczestnicy szkoleń dla administracji publicznej otrzymują linki do szkoleń online?
Uczestnicy otrzymują link do szkolenia online najpóźniej dzień przed jego realizacją.
Czy na szkoleniu online widać uczestników?
Podczas szkolenia online każdy uczestnik decyduje, czy będzie widoczny dla innych. Zachęcamy do uruchamiania kamer, jednak nie jest to obowiązkowe.
Czy można nagrywać szkolenia?
Ze względu na własność intelektualną wykładowców oraz ochronę danych i wizerunku innych uczestników, nie zgadzamy się na nagrywanie szkoleń online.
ZAPISY NA SZKOLENIA DLA URZĘDÓW
W jaki sposób można zgłosić się na szkolenie?
Aby zapisać się na wybrane szkolenie dla administracji, należy wejść na stronę internetową www.jgt.pl i przejść na podstronę z ofertą tego szkolenia. Przy terminie znajduje się pomarańczowy przycisk z napisem "ZAPISZ SIĘ". Po kliknięciu w niego można wybrać formę zapisu: online - bezpośrednio przez stronę www lub poprzez formularz PDF, który należy przesłać mailem na szkolenia@jgt.pl.
Do kiedy mogę zapisać się na wybrane szkolenie?
Zapis minimum 4 dni robocze przed rozpoczęciem szkolenia zwiększy szansę na jego potwierdzenie i realizację. W przypadku potwierdzenia szkolenia można zapisać się na nie nawet dzień przed jego rozpoczęciem.
Czy jako osoba początkująca mogę wziąć udział w każdym szkoleniu?
Jeśli poziom zaawansowania nie jest określony, oznacza, to że szkolenie jest otwarte dla osób o różnym poziomie zaawansowania. Przed szkoleniem uczestnicy wypełniają ankietę potrzeb. Następnie przesyłamy ją trenerowi, który stara się dostosować przekaz i sposób prowadzenia do poziomu i potrzeb uczestników.
PŁATNOŚCI I FAKTURY
Czy instytucje publiczne mogą opłacić szkolenie po jego realizacji?
Tak, instytucje publiczne mogą opłacić szkolenie po jego realizacji.
Kiedy wystawiana jest faktura za szkolenie?
Faktury wystawiamy i przesyłamy drogą mailową po zakończeniu szkolenia. W przypadku opłacenia szkolenia przed jego realizacją, fakturę prześlemy od razu po otrzymaniu płatności. W indywidualnych przypadkach wystawiamy fakturę przed szkoleniem. W tym celu prosimy o kontakt na: szkolenia@jgt.pl
Czy można opłacić udział w szkoleniu dla urzędów ze środków KFS?
Tak, opłacenie szkolenia ze środków KFS jest możliwe. Pomagamy w wypełnianiu wniosków, jednak nie pośredniczymy przy ubieganiu się o środki.
Napisz jaka tematyka Cię interesuje. Pomożemy Ci znaleźć szkolenie odpowiadające Twoim potrzebom.