Szkolenia z ESG (zrównoważonego rozwoju) obejmują swoim zakresem rozwój nowoczesnych organizacji z zachowaniem istotnych wartości, takich jak ochrona środowiska, poszanowanie praw człowieka i odpowiedzialne zarządzanie. Szkolenia ESG prowadzą świetni eksperci-praktycy....
Szkolenia z ESG (zrównoważonego rozwoju) obejmują swoim zakresem rozwój nowoczesnych organizacji z zachowaniem istotnych wartości, takich jak ochrona środowiska, poszanowanie praw człowieka i odpowiedzialne zarządzanie. Szkolenia ESG prowadzą świetni eksperci-praktycy. Zapraszamy do udziału!
Koncepcja zrównoważonego rozwoju opiera się na trzech głównych filarach:
Przedsiębiorcy funkcjonują obecnie w otoczeniu szybko postępującej transformacji w kierunku zrównoważonego rozwoju ESG. Rosną wymagania zarówno w kontekście wymogów prawnych, jak i tych, zgłaszanych przez klientów, partnerów biznesowych czy instytucje finansowe. Oznacza to konieczność identyfikacji kluczowych czynników ryzyka ESG i zarządzania nimi oraz realizacji zielonej strategii.
Szkolenia ze zrównoważonego rozwoju to propozycja dla wszystkich, dla których biznes to coś więcej niż zarabianie pieniędzy. Firmy, które wdrażają strategie ESG, dążą do generowania pozytywnego wpływu społecznego i środowiskowego, jednocześnie osiągając wzrost i długoterminową stabilność gospodarczą. W miarę jak coraz więcej firm przyjmuje podejście ESG, świat może kierować się w stronę bardziej zrównoważonej i odpowiedzialnej przyszłości.
Zrównoważony rozwój to nie tylko szczytne idee i korzyści biznesowe. Dla wielu podmiotów to także konkretne wymogi prawne. W tym kontekście na szkoleniach poruszamy zagadnienia związane z prawem energetycznym, podatkiem CBAM, OZE (odnawialne źródła energii), greenwashingiem czy taksonomią UE.
Ważnym aspektem zrównoważonego rozwoju organizacji jest umiejętność obliczania śladu węglowego, a następnie projektowanie działań zmierzających do jego obniżenia.
Szkolenia ze zrównoważonego rozwoju kierujemy do:
Otwarte, stacjonarne szkolenia ESG odbywają się w Warszawie. Szkolenie zamknięte możemy zrealizować na terenie całego kraju, np. Gdańsk, Kraków, Poznań, Wrocław, Rzeszów, Szczecin i każde inne miasto.
Prowadzimy także szkolenia ESG on-line. Zapewniają one wygodę i bezpieczeństwo, a jednocześnie są tak samo efektywne, jak szkolenia stacjonarne. Uczestnicy łączą się przez Internet w czasie rzeczywistym. Widzą trenera i prezentację, mogą zadawać pytania oraz brać udział w dyskusji. Wszyscy otrzymują materiały szkoleniowe i certyfikaty.
Wiele szkoleń z zakresu zrównoważonego rozwoju odbywa się hybrydowo - część uczestników jest obecna stacjonarnie w sali szkoleniowej w Warszawie, a część łączy się przez Internet.
Niezależnie od formuły, wszystkie szkolenia prowadzone są w warsztatowej formule, obejmują ćwiczenia i rozwiązywanie przypadków.
W zakresie tematyki szkoleń ze zrównoważonego rozwoju proponujemy następujące tematy:
Zapraszamy na warsztaty skierowane do osób, które posiadają już podstawową wiedzę na temat śladu węglowego i metod jego obliczania, ale widzą potrzebę uzupełnienia jej o praktyczne umiejętności obliczania śladu węglowego.
Celem szkolenia jest przystępne omówienie prawnych aspektów związanych z zasadą zrównoważonego rozwoju, na tle regulacji międzynarodowych, unijnych i polskich. Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat regulacji dot. zrównoważonego rozwoju i ESG, w tym regulacji dot. raportowania, taksonomii i należytej staranności.
Szkolenie jest kompleksowym przedstawieniem zagadnień związanych z lokalizacją OZE w aktach planowania przestrzennego i decyzjach o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Uwzględnia liczne zmiany przepisów wprowadzone w 2023 roku oraz nakreśla projektowane zmiany, zgodnie ze stanem prawnym aktualnym na dzień szkolenia.
Celem szkolenia jest wprowadzenie uczestnika do obowiązków i możliwości wynikających z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 z dnia 18 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia ram ułatwiających zrównoważone inwestycje, czyli tzw. zielonej taksonomii.
Na szkoleniu mówimy m.in. o ESG i koncepcji zrównoważonego, ESG a CSR, ESG w sprawozdawczości niefinansowej, ESG w działalności operacyjnej organizacji, ESG w działalności finansowej organizacji, ESG w komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej
Na szkoleniu omawiamy m.in. następujące zagadnienia: ślad węglowy - definicja i najważniejsze aspekty, normy i wytyczne do analizy CF dla organizacji (CFO) i produktu (CFP), różnice w CFO i CFP, wybór norm oraz granic analizy, zasady obliczania CFO oraz CFP, analiza cyklu życia (Life Cycle Assessment, LCA) w analizie CF, warstwa obliczeniowa - arkusze kalkulacyjne CFO i CFP, zadania praktyczne przy wykorzystaniu MS Excel.
Zapraszamy do zapisów na szkolenia ze zrównoważonego rozwoju, dzięki którym możliwe będzie rozwijanie biznesu w duchu nowoczesnej odpowiedzialności.
Napisz jaka tematyka Cię interesuje. Pomożemy Ci znaleźć szkolenie odpowiadające Twoim potrzebom.