Kwalifikowalność wydatków w ramach Pomocy Technicznej 2021-2027
Szkolenie 1-dniowe
Na szkoleniu z kwalifikowalność wydatków w ramach Pomocy Technicznej omówimy m.in. zagadnienia: nowe zasady kwalifikowalności wydatków w Pomocy Technicznej 2021-2027, trwałość w projektach, uproszczone formy rozliczania wydatków, wybór i rozliczanie projektów w CST2021.
Szkolenie realizowane na zamówienie. W przypadku zainteresowania, prosimy o kontakt. Program szkolenia, forma, miejsce, termin - zostaną dostosowane do potrzeb odbiorcy.
Opis szkolenia
Potrzeba szkolenia wynika z wprowadzenia nowych zasad realizacji projektów finansowanych z Pomocy Technicznej.
Największym zgłaszanym problemem jest podział kosztów na bezpośrednie i pośrednie, którego nie było w latach 2014-2020. Wyzwaniem jest również podział stanowisk na merytoryczne i wspierające projekt, co przekłada się wprost na finansowanie wynagrodzeń instytucji. Dodatkowe wątpliwości budzi objęcie projektów finansowanych z Pomocy Technicznej obowiązkiem zachowania trwałości.
Wszystkie te zagadnienia omówimy na szkoleniu, odpowiemy na pytania i wyjaśnimy wątpliwości.
Cel szkolenia:
- omówienie zasad kwalifikowalności wydatków w ramach PT 2021-2027
- wskazanie na najważniejsze różnice w kwalifikowalności wydatków wobec perspektywy 2014-2020, co pozwoli wykorzystać szanse, jakie daje nowe rozdanie oraz zabezpieczyć ryzyka, które z nim się wiążą.
- przekazanie wiedzy, która pozwoli uczestnikom przygotować się do tworzenia, oceny, a w przyszłości rozliczania budżetów nowych projektów w ramach Pomocy Technicznej.
Korzyści z udziału w szkoleniu:
Udział w szkoleniu pozwoli na zdobycie wiedzy i umiejętności związanych z kwalifikowalnością wydatków w ramach PT 2021-2027.
Uczestnicy po szkoleniu będą potrafili:
- ocenić kwalifikowalność wydatków w ramach PT 2021-2027
- stworzyć budżet własnych projektów finansowanych z PT 2021-2027
- zabezpieczyć ryzyko związane z wymaganym okresem trwałości w PT 2021-2027
- zaplanować właściwie wynagrodzenia dla personelu projektu w ramach PT 2021-2027
Adresaci szkolenia:
Ministerstwa, Urzędy Centralne typu – UOKiK, GUS, KPRM, GUNB i 16 WUNB, Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska i 16 Regionalnych Dyrekcji, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Urząd Transportu Kolejowego, Urząd Zamówień Publicznych, CUPT, CPE, PARP, NCBiR, NFOŚ IGW. Wszystkie Urzędy Marszałkowskie, Wojewodowie
Metody szkoleniowe:
prezentacja multimedialna, dyskusja interaktywna, ćwiczenia, pytania i odpowiedzi, wyjaśnianie wątpliwości
Szkolenia realizujemy w formie online, hybrydowej lub stacjonarnej. Niezależnie od formy realizacji - zajęcia odbywają się w sposób interaktywny, z możliwością zadawania pytań, wyjaśnienia wątpliwości, prowadzenia dyskusji i omówienia z trenerem przykładów z własnej praktyki. Nie nagrywamy szkoleń. Pomagamy w kwestiach technicznych.
Program
- Nowe zasady kwalifikowalności wydatków w Pomocy Technicznej 2021-2027
- Matryca kwalifikowalności
- Wynagrodzenia osób zaangażowanych w działania w ramach PT 2021-2027 (wymiar etatu, wynagrodzenie za czas urlopu, chorobowe, dodatkowe wynagrodzenia roczne, nagrody, premie, dodatki)
- Podnoszenie kwalifikacji personelu
- Delegacje służbowe
- Wyposażenie stanowiska pracy
- Wydatki związane z promocją oraz informacją
- Wydatki organizacyjne, techniczne i administracyjne, w tym:
- Budowa, wdrożenie i utrzymanie systemów informatycznych
- Adaptacja, remont, modernizacja oraz utrzymanie powierzchni
- Korzystanie ze środków transportu
- Trwałość w projektach PT FEnIKS 2021-2027
- Uproszczone formy rozliczania wydatków PT FEnIKS 2021-2027
- Wybór i rozliczanie projektów w CST2021
- Przygotowanie wniosków o dofinansowanie w aplikacji WOD 2021
- Rozliczanie wydatków w aplikacji SL2021
- Dyskusja i konsultacje z trenerką
Wykładowca
Ekspertka Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej w zakresie funduszy unijnych, certyfikowana trenerka biznesu, z dyplomami (w tym MBA) czołowych szkół zarządzania w Polsce i we Francji. Jako ekspertka zewnętrzna ocenia wnioski o dofinansowanie w Instytucjach Pośredniczących i Zarządzających. Jest praktykiem, prowadząc szkolenia wykorzystuje swoją wiedzę i umiejętności zdobyte w ramach 20-letniego doświadczenia w realizacji projektów, wsparcia doradczego dla Beneficjentów, Instytucji Zarządzających i Pośredniczących w ramach EFRR, FS i EFS, a także audytów i kontroli projektów. Specjalizuje się w zarządzaniu projektami, koncentrując się na osiąganiu ich celów, realizacji zasad horyzontalnych i kwalifikowalności wydatków. Od 18 lat prowadzi szkolenia i doradztwo dla Beneficjentów i Instytucji zaangażowanych w fundusze unijne.