Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem tematów "Szkolenia nieruchomości". Szkolenia i kursy z nieruchomości obejmują następującą obszary: prawo nieruchomości, zarządzanie nieruchomościami, gospodarka nieruchomościami. Wszystkie tematy realizujemy zgodnie...
Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem tematów "Szkolenia nieruchomości".
Szkolenia i kursy z nieruchomości obejmują następującą obszary: prawo nieruchomości, zarządzanie nieruchomościami, gospodarka nieruchomościami.
Wszystkie tematy realizujemy zgodnie z obowiązującymi w 2024 roku przepisami. Zwracamy także uwagę na nadchodzące zmiany prawne i planowane nowelizacje.
Szkolenia, kursy i warsztaty z nieruchomości kierujemy do pracowników odpowiedzialnych za:
Wszystkie szkolenia z zakresu nieruchomości realizujemy w formie stacjonarnej, online lub mieszanej - hybrydowej. Szkolenia online z nieruchomości zapewniają taki sam poziom wiedzy, co szkolenia stacjonarne. Uczestnicy szkoleń przez Internet, podobnie jak szkoleń stacjonarnych, otrzymują materiały szkoleniowe i certyfikaty. Mogą także w czasie rzeczywistym zadawać pytania trenerowi i brać udział w dyskusjach z innymi kursantami. Szkolenia stacjonarne odbywają się w Warszawie.
Każdy temat możemy zrealizować w formule zamkniętej/wewnętrznej. Program i wszystkie szczegóły organizacyjne dostosowujemy do potrzeb klienta. Zamknięte szkolenie z nieruchomości możemy zorganizować w dowolnym miejscu, wyznaczonym przez klienta, np. Gdańsk, Kraków, Wrocław, Katowice, Poznań i inne. Szkolenie zamknięte może także odbyć się online.
Wszystkie szkolenia, warsztaty i kursy związane z obszarami: prawo nieruchomości, zarządzanie nieruchomościami, gospodarka nieruchomościami, realizowane są w oparciu o aktualne przepisy prawne, nadchodzące zmiany i nowelizacje. Uczestnicy dowiadują się, jak w praktyce realizować swoje obowiązki związane z zarządzaniem, sprzedażą, inwestycjami, obrotem nieruchomościami, pośrednictwem, wyceną. Szkolenia odbywają się w formie wykładów i warsztatów. Trenerzy realizują również ćwiczenia oraz omawiają przykłady z praktyki swojej i uczestników.
Poniżej prezentujemy listę aktualnych tematów szkoleniowych związanych z nieruchomościami.
Uczestnicy poznają najskuteczniejsze rozwiązania problemów pojawiających się w praktyce przy zawieraniu umów najmu. Odpowiemy na pytania: jakie zagadnienia należą do najczęstszych kwestii spornych i jak sobie z nimi radzić, które elementy umów powodują najwięcej problemów, jak powinny być prowadzone rozliczenia między stronami, dlaczego warto jasno określać zasady obciążania opłatami eksploatacyjnymi, jakie są optymalne formy stosowanych zabezpieczeń, jak sprawnie postępować z zaległościami, jak skutecznie zabezpieczyć należyte wykonanie umowy.
Szkolenie przeznaczone jest dla pracowników administracji rządowej i samorządowej, a także pracowników banków i spółdzielni. Operat szacunkowy jest opinią o wartości nieruchomości, sporządzaną wyłącznie przez rzeczoznawcę majątkowego. W postępowaniach administracyjnych operat jest opinią biegłego stanowiącą materiał urzędowy. Na organie administracji spoczywa obowiązek uznania, bądź nie, operatu szacunkowego jako dowodu w sprawie, z wszelkimi konsekwencjami takiej decyzji (zgodnie z art.77, w związku z art. 84 kpa). Istotny jest przy tym zakres oceny, do jakiego uprawniony jest organ. Szkolenie przygotuje uczestników do wykonywania obowiązków w tym zakresie.
W trakcie zajęć omówimy formularze do składania wniosków wieczystoksięgowych, zaprezentujemy sposób wypełniania tych wniosków, omówimy odpisy z ksiąg wieczystych oraz sposób ich czytania. Do udziału w szkoleniu zapraszamy pracowników banków, pracowników wydziałów geodezji znajdujących się w starostwach, pracowników firm deweloperskich, pracowników agencji nieruchomości, geodetów, pracowników urzędów miasta i urzędów gmin, zajmujących się rozgraniczeniami.
Celem szkolenia jest zdobycie i ugruntowanie wiedzy z zakresu przepisów regulujących utrzymanie i użytkowanie obiektu budowlanego, ze szczególnym uwzględnieniem obowiązku i zasad prowadzenia książki obiektu budowlanego. Zapraszamy właścicieli nieruchomości, członków i zarządców wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni mieszkaniowych, administratorów i zarządców nieruchomości oraz wszystkie inne osoby odpowiedzialne za przeprowadzanie kontroli obiektów lub prowadzenie książki obiektu budowlanego.
W dniu 20 kwietnia 2021 r. Sejm przyjął ustawę o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym, tzw. nową ustawę deweloperską. Nowe przepisy obowiązują od 1 lipca 2022 r. Dla inwestycji, dla których sprzedaż rozpocznie się przed wejściem w życie nowych przepisów, przewidziano okres przejściowy do końca czerwca 2024 r. Zmiana przepisów wpłynie na relacje pomiędzy deweloperem a pośrednikiem oraz konsumentem. Szkolenie dotyczy zmian w zakresie umów zawieranych pomiędzy deweloperami oraz innymi przedsiębiorcami, których przedmiotem jest wybudowanie, ustanowienie odrębnej własności, przeniesienie własności lokalu mieszkalnego/nieruchomości zabudowanej domem jednorodzinnym. Na szkoleniu omówimy aspekty prawne i praktyczne przyjęcia poszczególnych rozwiązań operacyjnych, i ryzyka za nimi stojące.
Głównym celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z aspektami prawnymi analizy stanu prawnego nieruchomości, a tym samym wskazanie, jakie problemy mogą dotyczyć nieruchomości, jak je prawidłowo identyfikować i przewidywać oraz jakie są prawnie dopuszczalne sposoby ich niwelacji. Szkolenie dostarczy uczestnikom praktycznych informacji na temat skutecznego dokonywania due diligence nieruchomości.
Celem szkolenia jest przekazanie kompleksowej wiedzy związanej z najmem lokali mieszkalnych, z uwzględnieniem najmu okazjonalnego. Przedstawimy całość regulacji prawnych związanych najmem lokali mieszkalnych i najmem okazjonalnym lokali,. Przekażemy wiedzę praktyczną i merytoryczną dotyczącą rokowań, treści umów i dopuszczalnych postanowień umów najmu, a także praktyki ich zmieniania w drodze zawierania aneksów do umów najmu.
Celem szkolenia jest przedstawienie zagadnień związanych z opłatami adiacenckimi w kontekście działań podejmowanych przez pracowników organów administracji, w ujęciu praktycznym, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji mogących budzić wątpliwości, z omówieniem przykładów orzecznictwa sądów administracyjnych.
Na szkoleniu omawiamy podstawy prawa autorskiego w kontekście projektów budowlanych. Szkolenie kierujemy do osób bez wykształcenia prawniczego, które w swojej codziennej pracy mają do czynienia z prawem autorskim, w szczególności w branży budowlanej i remontowej.
Podczas szkolenia omawiamy zmiany ustawy o planowaniu przestrzennym, zasadniczo modyfikujące dotychczasowy system planistyczny, zmiany w dotychczas funkcjonujących aktach planistycznych, a także w wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Duży nacisk położony jest na przepisy przejściowe w zakresie stosowania aktów uchwalonych, ich zmian oraz zasad kontynuowania rozpoczętych procedur.
Proponujemy także inne tematy jako szkolenia zamknięte/wewnętrzne, np. kurs profesjonalnego pośrednika w obrocie nieruchomościami, kurs inwestora, szkolenia dotyczące sprzedaży nieruchomości, inwestycji związanych z nieruchomościami, szkolenie na zarządcę nieruchomości.
Tagi: nieruchomości szkolenia, szkolenia z nieruchomości, gospodarowanie nieruchomościami szkolenia, szkolenia dla zarządców nieruchomości 2021, szkolenia zarządzanie nieruchomościami, nieruchomości szkolenia warszawa, kursy nieruchomości
Napisz jaka tematyka Cię interesuje. Pomożemy Ci znaleźć szkolenie odpowiadające Twoim potrzebom.