Szkolenia z ESG (szkolenia ze zrównoważonego rozwoju) obejmują swoim zakresem rozwój nowoczesnych organizacji z zachowaniem istotnych wartości, takich jak ochrona środowiska, poszanowanie praw człowieka i odpowiedzialne zarządzanie. Wymogi związane ze zrównoważonym...
Szkolenia z ESG (szkolenia ze zrównoważonego rozwoju) obejmują swoim zakresem rozwój nowoczesnych organizacji z zachowaniem istotnych wartości, takich jak ochrona środowiska, poszanowanie praw człowieka i odpowiedzialne zarządzanie.
Wymogi związane ze zrównoważonym rozwojem narzuca na firmy prawo unijne i krajowe. Zapraszamy na szkolenia, podczas których uczestnicy dowiedzą się, jak poprawnie realizować obowiązki ESG i zapewnić zgodność przepisami.
Koncepcja zrównoważonego rozwoju opiera się na trzech głównych filarach:
Przedsiębiorcy funkcjonują obecnie w otoczeniu szybko postępującej transformacji w kierunku zrównoważonego rozwoju ESG. Rosną wymagania zarówno w kontekście wymogów prawnych, jak i tych, zgłaszanych przez klientów, partnerów biznesowych czy instytucje finansowe. Oznacza to konieczność identyfikacji kluczowych czynników ryzyka ESG i zarządzania nimi oraz realizacji zielonej strategii.
Firmy, które skutecznie wdrażają strategie ESG, dążą do generowania pozytywnego wpływu społecznego i środowiskowego, jednocześnie osiągając wzrost i długoterminową stabilność gospodarczą. W miarę jak coraz więcej organizacji przyjmuje podejście ESG, świat może kierować się w stronę bardziej zrównoważonej i odpowiedzialnej przyszłości.
Zrównoważony rozwój to jednak nie tylko szczytne idee i korzyści biznesowe. Dla wielu podmiotów to także konkretne wymogi prawne. W tym kontekście na szkoleniach poruszamy zagadnienia związane z prawem energetycznym, podatkiem CBAM, OZE (odnawialne źródła energii), greenwashingiem czy taksonomią UE.
Ważnym aspektem zrównoważonego rozwoju organizacji jest umiejętność obliczania śladu węglowego, a następnie projektowanie działań zmierzających do jego obniżenia.
Szkolenia ze zrównoważonego rozwoju kierujemy do:
Przygotowanie prowadzącego, świetna intonacja głosu i dobry sposób przekazywania wiedzy mimo trudnego tematu.
Duża wiedza prowadzących oraz umiejętność przekazania jej słuchaczom, bogaty program szkolenia.
Otwartość szkoleniowców oraz przygotowane miejsce szkolenia: komfortowe oraz z dobrym cateringiem.
Przygotowanie merytoryczne prowadzącego, odnoszenie się do zadanych w ankiecie pytań/problemów, udzielanie konkretnych odpowiedzi.
Otwarte, stacjonarne szkolenia ESG odbywają się w Warszawie. Szkolenie zamknięte (zaprojektowane dla pracowników jednej firmy) z tego zakresu możemy zrealizować na terenie całego kraju.
Prowadzimy także szkolenia ESG on-line. Zapewniają one wygodę i bezpieczeństwo, a jednocześnie są tak samo efektywne, jak szkolenia stacjonarne. Uczestnicy łączą się przez internet w czasie rzeczywistym. Widzą trenera i prezentację, mogą zadawać pytania oraz brać udział w dyskusji. Wszyscy otrzymują materiały szkoleniowe i certyfikaty.
Wiele szkoleń z zakresu zrównoważonego rozwoju odbywa się hybrydowo — część uczestników jest obecna stacjonarnie w sali szkoleniowej w Warszawie, a część łączy się przez internet.
Niezależnie od formuły, wszystkie szkolenia prowadzone są w warsztatowej formule, obejmują ćwiczenia i rozwiązywanie przypadków.
W zakresie szkoleń ze zrównoważonego rozwoju zaprojektowaliśmy różnorodne tematy, które poruszają poszczególne aspekty tych zagadnień. Poza kompleksowymi szkoleniami ogólnymi przygotowaliśmy także tematy związane z CBAM (graniczny podatek węglowy), greenwashingiem czy EUDR: (rozporządzenie UE dotyczące wylesiania).
W naszej ofercie proponujemy dwa tematy związane ze śladem węglowym. Pierwszy: "Ślad węglowy organizacji i produktu. Analiza śladu węglowego — szkolenie wprowadzające z warsztatami obliczeniowymi" stanowi idealne wprowadzenie do tematyki zrównoważonego rozwoju.
Jego rozwinięciem są praktyczne warsztaty przy komputerach: "Obliczanie śladu węglowego organizacji i produktu. Kierujemy je do osób, które posiadają już podstawową wiedzę na temat śladu węglowego i metod jego obliczania, ale widzą potrzebę uzupełnienia jej o praktyczne umiejętności obliczania śladu węglowego.
Dużym zainteresowaniem uczestników cieszy się kompleksowe szkolenie ze zrównoważonego rozwoju. Jego celem jest przystępne omówienie prawnych aspektów związanych z zasadą zrównoważonego rozwoju, na tle regulacji międzynarodowych, unijnych i polskich. Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat regulacji dot. zrównoważonego rozwoju i ESG, w tym regulacji dot. raportowania, taksonomii i należytej staranności.
Pracownicy odpowiedzialni za strategię ESG w firmach zastanawiają się często, jak poprawnie i efektywnie ją zaprojektować i wdrożyć w organizacji. Odpowiedzią na te wątpliwości jest szkolenie "ESG w przedsiębiorstwie — koncepcja zrównoważonego rozwoju w strategii organizacji." Pokazuje ono także, jak zarządzać ryzykiem ESG.
Kluczowym aspektem zrównoważonego rozwoju w firmach jest wymagane przez prawo raportowanie na temat działań ESG. Tematyce tej poświęcone jest praktyczne szkolenie: "Raportowanie ESG". Obejmuje ono zagadnienia takie jak: dialog z interesariuszami, badanie istotności i ESRS.
Celem szkolenia na temat Taksonomii UE jest wprowadzenie uczestnika do obowiązków i możliwości wynikających z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 z dnia 18 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia ram ułatwiających zrównoważone inwestycje, czyli tzw. zielonej taksonomii.
Obowiązki związane ze zrównoważonym rozwojem dotyczą pracowników różnych działów w firmach i organizacjach. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom, zaprojektowaliśmy szkolenia odpowiednie dla osób z działów sprzedaży, zakupów i HR:
Wśród szkoleń, obejmujących zagadnienia związane ze zrównoważonym rozwojem, znajdą Państwo szczególną grupę tematów. Omawiamy na nich problematykę odnawialnych źródeł energii.
Kwestie Prawa energetycznego, aktualne regulacje i aspekty praktyczne poruszamy na kompleksowym szkoleniu na temat rynku energii w Polsce.Szkolenie na temat lokalizacji OZE jest z koli kompleksowym przedstawieniem zagadnień związanych z lokalizacją OZE w aktach planowania przestrzennego i decyzjach o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Uwzględnia liczne zmiany przepisów wprowadzone w 2023 i 2024 roku oraz nakreśla projektowane zmiany, zgodnie ze stanem prawnym aktualnym na dzień szkolenia.
Napisz jaka tematyka Cię interesuje. Pomożemy Ci znaleźć szkolenie odpowiadające Twoim potrzebom.