Rozliczanie projektów unijnych w latach 2021-2027 w systemie CST2021 z wykorzystaniem aplikacji SL2021 Projekty
Szkolenie 2-dniowe
Na szkoleniu na temat systemu CST2021 omawiamy m.in. zagadnienia: aplikacja SL2021 Projekty, dokumentacja projektu, obowiązki informacyjno-promocyjne, wniosek o płatność zaliczkową w aplikacji SL2021 Projekty, wniosek rozliczający wydatki, specyfika projektów partnerskich, procedura weryfikacji i zatwierdzenia wniosku przez Opiekuna projektu.
Opis szkolenia
Wchodzimy w czas realizacji projektów unijnych finansowanych z Funduszy Europejskich 2021-2027 oraz KPO. Od momentu podpisania umowy o dofinansowanie każdego projektu całość korespondencji, składania wniosków o płatność, a nawet w większości programów, wprowadzania zmian do projektów, będzie odbywać się elektronicznie poprzez dedykowaną do tego aplikację SL2021 Projekty. Dlatego już dziś warto się z nią zapoznać. Różni się od swojego poprzednika, systemu SL2014, nie tylko szatą graficzną, lecz przede wszystkim nowymi rozwiązaniami tj.:
- zarządzenie uprawnieniami,
- wnioskowanie o zmiany,
- zlecanie zadań,
- podpisywanie dokumentów.
Cel szkolenia:
Uczestniczki i uczestnicy szkolenia dowiedzą się:
- jak zalogować się do systemu CST2021,
- kto jest upoważniony do pracy w aplikacji SL2021 Projekty,
- jak nadawać i zarządzać uprawnieniami innych osób po stronie Beneficjenta,
- do czego służą poszczególne moduły i zakładki w aplikacji SL2021 Projekty,
- jak prowadzić korespondencję z Opiekunem projektu poprzez system,
- jak wygląda przygotowanie i składanie wniosków o płatność w aplikacji SL2021 Projekty,
- co z dokumentami finansowymi – jak je przygotować i przedstawiać we wniosku o płatność,
- jakie przygotowywać i składać w systemie wnioski o płatność,
- jakie są dalsze kroki – czyli procedura weryfikacji wniosku przez Instytucję.
Korzyści z udziału w szkoleniu:
Dzięki szkoleniu uczestnicy i uczestniczki:
- poznają nowe zasady rozliczania projektów przez Beneficjentów z wykorzystaniem aplikacji SL2021 Projekty, będącej częścią systemu CST2021,
- będą przygotowani do obsługi wniosków o płatność w projektach w ramach FE 2021-2027 oraz KPO
Adresaci szkolenia:
Szkolenie przeznaczone dla beneficjentów i partnerów realizujących projekty unijne w ramach FE 2021-2027 w programach krajowych i regionalnych oraz w KPO.
Do udziału w szkoleniu zaproszeni są także pracownicy Instytucji, aby poznać system od strony Beneficjenta/Ostatecznego Odbiorcy Wsparcia, co ułatwi przyszłą współpracę na linii Instytucja – Beneficjent oraz prawidłowe rozliczenie projektów.
Metody szkoleniowe:
prezentacja multimedialna prowadzona przez trenerkę, analiza przypadków, prezentacja aplikacji SL2021 Projekty w systemie CST2021, dyskusja moderowana przez trenerkę
Szkolenia realizujemy w formie online, hybrydowej lub stacjonarnej. Niezależnie od formy realizacji - zajęcia odbywają się w sposób interaktywny, z możliwością zadawania pytań, wyjaśnienia wątpliwości, prowadzenia dyskusji i omówienia z trenerem przykładów z własnej praktyki. Nie nagrywamy szkoleń. Pomagamy w kwestiach technicznych.
Doświadczenie prowadzącej, także od strony wglądu w logikę postępowania instytucji zarządzających. Łatwy kontakt i praktyczne podejście przy szerokiej znajomości aktualnych wytycznych.
Prowadząca to kopalnia wiedzy! Najlepszy szkoleniowiec jakiego poznałam dotychczas.
Szkolenie prowadzone dynamicznie, prowadząca odpowiadała szczegółowo na pytania, zachęcała do interakcji. Tematyka szkolenia bardzo na czasie - zwłaszcza że dużo osób będzie pracować w nowym systemie, a w związku z tym, iż jego funkcjonalność różni się od poprzedniego, konieczne jest konkretne i rzeczowe przeszkolenie/wdrożenie. Nie tylko ślizganie się po temacie. Tu - była przekazana solidna dawka wiedzy, która - już widzę - będzie bardzo pomocna zwłaszcza na początku realizacji bardzo dużego projektu.
Program
- Aplikacja SL2021 Projekty – główne narzędzie do raportowania i komunikowania się z Instytucją
- Jak zarządzać uprawnieniami w aplikacji SL2021 Projekty
- Szczegóły projektu w aplikacji SL2021 Projekty
- Wprowadzanie zmian do projektów – zakres i możliwości
- Zakres możliwych zmian w projektach FE 2021-2027
- Procedura wprowadzania zmian poprzez wniosek o zmianę w aplikacji SL2021 Projekty
- Dalsze kroki po stronie Instytucji – analiza i decyzja
- Zakładki SL2021 Projekty niezbędne w rozliczeniach projektu
- Harmonogram płatności
- Korespondencja – z kim i jak można wymieniać korespondencję w systemie
- Baza personelu – kogo dotyczy
- Zamówienia publiczne – kto, jak i kiedy wprowadza jakie zamówienia
- Dokumentacja a załączniki – co jest czym i jak mądrze korzystać z zakładek
- Wniosek o płatność zaliczkową w aplikacji SL2021 Projekty – czyli szybki wniosek o zaliczkę
- Prawidłowo prowadzona dokumentacja projektu
- Wymagany okres przechowywania dokumentacji projektowej
- Prawidłowe opisywanie, obieg i przechowywanie dokumentów finansowo-księgowych
- Dodatkowe dokumenty potwierdzające prawidłowość realizacji projektu i kwalifikowalność wydatków
- Obowiązki informacyjno-promocyjne w projektach na lata 2021-2027 – nowe formy i nowe ryzyka
- Rozliczanie projektów unijnych w ramach FE 2021-2027 w aplikacji SL2021 Projekty
- Terminy składania wniosków o płatność
- Rodzaje wniosków o płatność w aplikacji SL2021 Projekty (wniosek o zaliczkę, refundacyjny, rozliczający zaliczkę, sprawozdawczy, końcowy)
- Rejestracja wniosku o płatność
- Uzupełnienie wniosku o płatność w zakresie postępu rzeczowego i finansowego
- Obsługa wniosku o płatność po stronie Beneficjenta/Ostatecznego Odbiorcy Wsparcia
- Dodatkowe narzędzia ułatwiające rozliczanie projektów
- Rozliczanie projektów partnerskich
- Decyzje do podjęcia przy podpisywaniu Umowy o dofinansowanie
- Wypracowanie modelu współpracy z partnerami projektu/przedsięwzięcia
- Procedura weryfikacji i zatwierdzenia wniosku przez Opiekuna projektu
- Weryfikacja wniosku rozliczającego wydatki przez Instytucję
- Poprawa a korekta wniosku o płatność
- Dyskusja i konsultacje z trenerką
Wykładowca
Ekspertka Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej w zakresie funduszy unijnych, certyfikowana trenerka biznesu, z dyplomami (w tym MBA) czołowych szkół zarządzania w Polsce i we Francji. Jako ekspertka zewnętrzna ocenia wnioski o dofinansowanie w Instytucjach Pośredniczących i Zarządzających. Jest praktykiem, prowadząc szkolenia wykorzystuje swoją wiedzę i umiejętności zdobyte w ramach 20-letniego doświadczenia w realizacji projektów, wsparcia doradczego dla Beneficjentów, Instytucji Zarządzających i Pośredniczących w ramach EFRR, FS i EFS, a także audytów i kontroli projektów. Specjalizuje się w zarządzaniu projektami, koncentrując się na osiąganiu ich celów, realizacji zasad horyzontalnych i kwalifikowalności wydatków. Od 18 lat prowadzi szkolenia i doradztwo dla Beneficjentów i Instytucji zaangażowanych w fundusze unijne.
Miejsce
Forma realizacji szkolenia wskazana jest na górze strony, bezpośrednio pod terminem szkolenia. Szkolenie może być realizowane:
- ONLINE
- stacjonarnie (w sali szkoleniowej)
- lub hybrydowo (jednocześnie w sali szkoleniowej i ONLINE).
W Warszawie nasze szkolenia odbywają się w Centrum Szkoleniowym Golden Floor, w dwóch lokalizacjach, obie są w centrum Warszawy:
- przy ul. Prostej 69 (przy stacji metra Rondo Daszyńskiego)
- lub w budynku Centrum LIM (dawnej siedzibie Hotelu Marriott), Al. Jerozolimskie 65/79, naprzeciwko Dworca Centralnego.
Informację o miejscu szkolenia wysyłamy wraz z potwierdzeniem realizacji szkolenia.
SZKOLENIE ONLINE:
Każdy uczestnik łączy się ze swojego miejsca pracy / zamieszkania. Wymagania: komputer / tablet z dostępem do Internetu, wyposażony w mikrofon, opcjonalnie słuchawki. Link dostępowy do szkolenia dostarczymy z wyprzedzeniem 1-dniowym.
WIELE SZKOLEŃ REALIZUJEMY HYBRYDOWO, by umożliwić Państwu wybór dogodnej formy udziału w szkoleniu. Część uczestników jest w sali szkoleniowej, a część osób łączy się ze szkoleniem zdalnie. Niezależnie od formy udziału w szkoleniu, zajęcia odbywają się w sposób interaktywny, z możliwością zadawania pytań, wyjaśnienia wątpliwości, prowadzenia dyskusji i omówienia z trenerem przykładów z własnej praktyki.
Cena
Cena szkolenia podana jest na górze strony, obok terminu szkolenia i przycisku ZAPISZ SIĘ. Dla szkoleń hybrydowych (realizowanych jednocześnie w sali szkoleniowej i ONLINE) - cena szkolenia różni się w zależności od formy udziału w szkoleniu.
UDZIAŁ W FORMIE ONLINE:
Cena obejmuje: uczestnictwo w szkoleniu dla 1 osoby, materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej, certyfikat ukończenia szkolenia (wystawiany pod warunkiem obecności na co najmniej 80% zajęć), zapewnienie platformy szkoleniowej i dostępu do szkolenia w czasie rzeczywistym, test połączenia, pomoc techniczną w razie potrzeby.
UDZIAŁ W FORMIE STACJONARNEJ:
Cena obejmuje: uczestnictwo w szkoleniu dla 1 osoby, materiały szkoleniowe, serwis kawowy, lunch, certyfikat ukończenia szkolenia (wystawiany pod warunkiem obecności na co najmniej 80% zajęć).
Ważne informacje:
-
Do podanej ceny netto doliczany jest podatek VAT w wysokości 23%. W przypadku, gdy udział w szkoleniu jest finansowany co najmniej w 70% ze środków publicznych, szkolenie podlega zwolnieniu z VAT.
-
Przy zgłoszeniu więcej niż 1 osoby - RABAT 5% dla każdego uczestnika.
-
Cena szkolenia nie obejmuje noclegu. Osoby zainteresowane noclegiem mogą skorzystać z naszej pomocy przy dokonaniu rezerwacji, poniżej informacje o dostępnych możliwościach.
-
SPOSÓB PŁATNOŚCI: Płatność może być dokonana po zrealizowanej usłudze, gdy zgłaszającym jest instytucja publiczna, a także w przypadku innych zgłaszających, o ile taka forma płatności zostanie zaakceptowana przez organizatora. Organizator akceptuje wydłużone terminy płatności. Prosimy o wskazanie preferowanej formy płatności na formularzu zgłoszeniowym.
-
Szczegółowe informacje na temat zasad realizacji usługi znajdują się w Regulaminie
Jeśli są Państwo zainteresowani zarezerwowaniem noclegu korzystając z naszego pośrednictwa - prosimy o kontakt: szkolenia@jgt.pl
Poniżej lista hoteli, z którymi współpracujemy i w których możemy dla Państwa dokonać rezerwacji noclegu.
Ważne:
- Ceny noclegów w hotelach mogą się zmieniać w zależności od terminu i wolnych miejsc w hotelu.
- Nie możemy zagwarantować, że w danym terminie hotel dysponuje wolnymi pokojami.
- Nie możemy zagwarantować, że zawsze jest możliwość zarezerwowania noclegu wg podanych poniżej cen minimalnych. Im wcześniej dokonamy rezerwacji, tym łatwiej o miejsce w hotelu i uzyskanie minimalnej ceny.
- Po dokonaniu rezerwacji cena nie ulegnie zmianie.
- Rezerwacja może zostać przez Państwa anulowana do ostatniego dnia roboczego poprzedzającego przyjazd.
Hotele o różnym standardzie należące do grupy Louvre Hotels.
Ceny minimalne w 2025 roku (są uzależnione od sezonu):
Golden Tulip Warszawa Centrum**** ul. Towarowa 2, Warszawa
tel. +48 22 582 75 00, https://warsaw-centre.goldentulip.com/pl/
- styczeń-luty oraz lipiec-sierpień: od 460 zł (jedynka ze śniadaniem) i od 555 zł (dwójka ze śniadaniem)
- marzec-czerwiec oraz wrzesień-grudzień: od 490 zł (jedynka ze śniadaniem) i od 585 zł (dwójka ze śniadaniem)
Campanile Warszawa Centrum***, ul. Towarowa 2, Warszawa
tel. +48 22 582 72 00, www.campanile-warszawa.pl/pl
- styczeń-luty: od 330 zł (jedynka ze śniadaniem) i od 385 zł (dwójka ze śniadaniem)
- marzec-sierpień: od 360 zł (jedynka ze śniadaniem) i od 415 zł (dwójka ze śniadaniem)
- wrzesień-grudzień: od 400 zł (jedynka ze śniadaniem) i od 455 zł (dwójka ze śniadaniem)
Premiere Classe Warszawa Centrum*, ul. Towarowa 2, Warszawa
tel. +48 22 624 08 00, www.premiere-classe-warszawa.pl/pl
- styczeń-grudzień: od 270 zł (jedynka ze śniadaniem) i od 305 zł (dwójka ze śniadaniem)
Korzystanie z parkingu hotelowego jest dodatkowo płatne: 80 zł za dobę.